Harry Potter Koukolik knihy


HOME KNIHY FILMY SOUNDTRACKY VIDEO FAN ZONE                

Díl 6. Princ dvojí krve


  Harry Potter a Princ dvojí krve

  Kniha 6.

  Autor:    J.K.Rowling 
  Originál:  Harry Potter and the Half-Blood Prince

 

  Překlad:  Pavel Medek 


  Vydání:   2005 /  ALBATROS  / česky
  Formát    600 stran, 19,5x11,5cm / pevná vazba

HPK hodnocení:  

Počet kapitol: 30

                      1. Extra ministr
                      2. Tkalcovská ulice
                      3. Chtě nechtě
                      4. Horácio Křiklan
                      5. Šišlavá nákaza
                      6. Draco v Obrtlé
                      7. Křikův klub
                      8. Snapeův triumf
                      9. Princ dvojí krve
                    10. Rodina Gauntů
                    11. Hermionina pomocná ruka
                    12. Stříbro a opály
                    13. Raddleovy tajnosti
                    14. Felix felicis
                    15. Neporušitelný slib
                    16. Tuze mrazivé Vánoce
                    17. Zamlžená vzpomínka
                    18. Narozeninová překvapení
                    19. Skřítčí špehové
                    20. Žádost lorda Voldemorta
                    21. Nenalezitelná komnata
                    22. Po pohřbu
                    23. Viteály
                    24. Sectumsempra
                    25. Náhodně vyslechnutá jasnovídka
                    26. Jeskyně
                    27. Věž v bouři
                    28. Princův útěk
                    29. Fénixův nářek
                    30. Bílá hrobka

 


 

OBSAH :

V šestém pokráčování o kouzelnickém učni  poodhaluje Harry Potter  roušku tajemství minulosti Lorda Voldemorta.

Příběh začíná, jako vždy, na konci léta v Kvikálkově. Harry čeká na Brumbála, ředitele bradavické školy,  který  jej  má  vyzvednout  v  domě  Dursleyových  a  odvést  k Weasleyovým.

Když se Brumbál objeví, Harry si okamžitě všimne jeho černé až mrtvě vypadající ruky. Brumbál se však o svém zranění bavit nechce. Až přijde čas, Harry se vše dozví ... .

Cestou se ještě zastaví u Horáce Křiklana.  Brumbál s pomocí Harryho jej přesvědčí,  aby se vrátil  z důchodu zpět učit  do Bradavic. 

Harry stráví zbytek prázdnin v Doupěti u Weasleyových s Ronem a Hermionou. Dozvídá se mnoho novinek:  Ministrem kouzel už není Popletal, Bill Weasley si bude brát Fleur Delacourovou, Smrtijedi vraždí spousty lidí včetně mudlů  a  obchod Freda a George prosperuje.

Při nákupu školních potřeb se setkávají s Malfoyem. Ten se chová až nápadně podivně. Harry má podezření, že něco chystá.

Studenti bradavické školy jsou na začátku školního roku šokováni. Brumbál přivítá Horáce Křiklana, jako nového učitele Lektvarů. Zaujímá tedy dosavadní místo Snapa, který po letech svého úsilí konečně získal místo vyučujícího Obrany proti černé magii.

Harry nepočítal s tím, že by mohl pokračovat ve výuce Lektvarů, což je důležité pro to,  aby se mohl stát Bystrozorem.  Křiklan mu však dává šanci.   

Protože  zatím nemá  vlastní pomůcky,  půjčí  mu  u čebnici  i  přísady  Křiklan ze školních  zdrojů.  Učebnice, kterou Harry dostane, obsahuje poznámky, díky kterým se Harry brzy  stává nejlepší žáem v ročníku.

Brumbál dává Harrymu soukromé hodiny, během nichž ukazuje Harrymu  pomocí vzpomínek střípky Voldemortovi minulosti.  Snaží  se,  aby  si  Harry uvědomil, kde má Pán Zla slabiny.

Ze vzpomínky Horáce Křiklana Harry zjišťuje, že Voldemort rozdělil svou duši na sedm částí. Šest částí své duše zaklel do šesti různých předmětů, viteálů.

Jeden z nich byl deník Toma Raddleye zničený během Harryho druhého školního roku. Další část Voldemortovy duše zlikvidoval Brumbál, ale při tom si zranil svou ruku. Zbývají čtyři viteály, které je třeba zničit před tím, než se bude muset Harry opět utkat s Lordem Voldemortem. Jinak je totiž Temný pán nesmrtelný.

Brumbál brzy objeví další z předmětů, které je nutné získat a zničit. Požádá Harryho o pomoc a oba se společně vydávají pro další viteál na vzdálené tajemné místo. Získat viteál není jednoduché. Voldemort každý díl své duše chrání nebezpečnými kouzly. A tak je Brumbál během výpravy nucen obětovat se Voldemortovým nástahám.

Při návratu zpět do Bradavic spatřují Znamení zla nad jednou z hradních věží. Škola je obsazena Smrtijedy, které vpustil Malfoy. Ten má také za úkol zabít Brumbála. Draco však nepřipraveného a značně zesláblého ředitele školy pouze odzbrojil, ale zabít ho nedokáže. Nesplnil by tak svůj úkol, za což by ho Temný pán potrestal smrtí. Na vlastní žádost Brumbála Severus Snape ředitele Bradavic zabíjí smrtící kletbou.

Harry musí pokračovat v cestě za zničením zbylých viteálů sám.  Pokud neobstojí, hrozí světu čar a kouzel vážné nebezpečí ... .

Posledni komentare
24.08.2016 12:28:47: www.dedra-katalogy.cz Dedra Aviváž za bezva cenu, Dedra registrace zdarma - Slevy Dedra
17.03.2016 17:01:59: www.kosmetika-sleva.cz Oriflame cz . www.kosmetika-slevy.cz oriflame cz . www.kosmetika-registrace...
22.06.2015 16:33:05: www.orislevy.cz Oriflame CZ Připojte se k Oriflame již nyní! Oriflame ČR oficiální stránky - regist...
21.12.2014 17:13:48: www.oricosmetics.cz www.oriflame.cz www.ori-cosmetics.cz www.oriflame.cz www.krasa365.cz www.orifl...